ŠKODA JS a.s.

ŠKODA JS a.s.

Patříme mezi lídry evropské jaderné energetiky. Jsme součástí její historie, znalosti a zkušenosti si předáváme z generace na generaci. Jsme tým odborníků, pracujeme s pokročilými technologiemi a naše tři pilíře - inženýring, výroba a servis nám dávají široký záběr v rámci celého životního cyklu elektrárny. Neustále inovujeme a posouváme sebe a jaderné strojírenství kupředu.

V předchozích šedesáti letech se ŠKODA JS a.s. podílela na stavbě jaderných elektráren nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Maďarsku, Bulharsku nebo Německu.

ŠKODA JS a.s. má v rámci vysokotlakých plynů mimo jiné dlouholeté zkušenosti s řízeným odvodem vodíku, který vzniká v primárním okruhu jaderných elektráren.

ŠKODA JS a.s. má také významné reference v oblasti dodávek tlakových nádob pro chemický průmysl. Již v roce 2005 jsme dodali první chemický reaktor na výrobu čpavku.

V oblasti vodíkových technologií se zaměřuje na využití vodíku v energetice, výrobu vodíku s využitím obnovitelných zdrojů a akumulace energie do vodíku.

https://www.skoda-js.cz/

European Union
Project "Česká vodíková technologická platforma 2023" CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_369/0025119
Is co-financed by the European Union