ZEBRA GROUP s.r.o.

ZEBRA GROUP s.r.o.

Nejmladší automobilka v České republice

Společnost ZEBRA GROUP s.r.o. je nejmladší automobilka v České republice. Soustředí se na vývoj a vlastní výrobu víceúčelových užitkových vozidel s celkovou hmotností zatím do 3,5 tuny, která nabízí prvotřídní technickou funkčnost se širokou škálou nástaveb pro různá využití.

Původní platforma vozidel má svou historii na začátku 90. let, na českém automobilovém trhu si ale nová značka ZEBRA za první roky své existence vybudovala výborné povědomí. Společnost je jediným tuzemským sériovým výrobcem v segmentu víceúčelových užitkových vozidel, obdobný výrobce není ani na Slovensku, v Maďarsku nebo v Polsku.

Uživatelů vozidel ZEBRA a klient, kteří je různou formu vyžívají jsou velké domácí a nadnárodní společnosti, ale také města a obce nebo veřejné účelové společnosti poskytující např. technické služby a správu veřejného prostoru. Vozidla ZEBRA lez také označit jako nosiče výměnných nástaveb, které si zákazník mění v průběhu celého roku. Bez propojení potřebných evropských zkušeností a legislativních rámců nelze zodpovědně plánovat udržitelný vývoj ani v oblasti komunálních vozidel. Proto je ZEBARA zapojena do činnosti AUTOSAP ČR a evropské organizace pro pracovní stroje a komunální techniku (VAK e.V.) se sídlem v Berlíně.

Moderní a očekávané trendy vedou společnost ZEBRA GROUP k využití vodíku pro pohon komunálního vozidla, případně využití vodíku jako prodlužovače dojezdu elektrického vozidla. Konkrétním krokem je již probíhající realizace společného projektu ÚJV Řež, SVÚM a ZEBRA GROUP zaměřeného právě na aplikaci prodlužovače dojezdu, který by měl být připraven v roce 2022.

To by nebylo možné bez dokončení a na trh vozidle ELZEBRA v rámci rozšířené produktové nabídky, Jedná se tedy o vozidlo s alternativním pohonem. Název ELZEBRA je tedy vstupenkou komunálních vozidel do oblasti EMISSION LOW prostředí, které je součástí budoucnosti automobilek.

 

Kontakt:

Týnská 21, 110 00 Praha 1

Výrobní pobočka:

Pardubice – Staré Hradiště
Tel: 420 226 259 491
E-mail:
http://uzitkove-vozy-zebra.cz/