Východočeské plynárenské strojírny, a.s.

Východočeské plynárenské strojírny, a.s.

Společnost Východočeské plynárenské strojírny, a.s. má více než šedesátiletou tradici v plynárenství. Zabýváme se vývojem, výrobou a distribucí širokého spektra skladovacích zásobníků, přepravní techniky a ostatních technologií zaměřených zejména na LPG, technické plyny a vodík. Aktuální nabídka firmy představuje zejména širokou nabídku zásobníků pro skladování LPG, širokou nabídku cisternových vozidel určených k přepravě LPG a v rámci partnerského vztahu taktéž cisternových vozidel pro přepravu  CO2, LCO2, LNG ,LIN, LAR,LOX, taktéž tlakových nádob na vodík a dalších technologií spojených s využíváním technických plynů. Jednotlivé výrobky jsou navrhovány a vyráběny dle požadavků příslušných evropských norem a států. Pro evropský trh jsou označeny značkou CE a značkou ∏.

Firma disponuje vlastním vývojovým, konstrukčním, montážním a servisním oddělením, což umožňuje nabízet zákazníkům komplexní služby ve všech oblastech aktivit firmy.

Společnost je certifikována dle norem EN ISO 9001 a vlastní zároveň řadu oprávnění, které jsou potřebné pro dodávky výrobků do zemí jako např. Německo, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Holandsko, Litva, Lotyšsko, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán, Saudská Arábie, Švýcarsko, Norsko, Indonésie apod.

Na základě potřeb spojených s požadavky na alternativní zdroje energie jsme do našeho portfolia přidali tlakové nádoby na vodík do tlaku 35 bar a realizujeme první dodávky. Tyto nádoby jsou určené k přechodnému uchovávání vodíku při jeho výrobě elektrolýzou vody za použití elektrické energie z obnovitelných zdrojů energie, jakými jsou zejména větrné, vodní a solární elektrárny. 

Východočeské plynárenské strojírny, a.s.
Rosice 16,
53834 Rosice
Česká Republika
Tel: +420 469 660 505
Email:
Web: www.vpsr.cz