Zkušební vodíková rozvodná síť v Rotherhamu

Zkušební vodíková rozvodná síť v RotherhamuPodle plánů provozovatele HMGS (ITM Power) bude zařízení sloužit k prezentaci produktů firmy a k poskytnutí maloobchodních vodíkových služeb v regionu Sheffield City. HMGS také umožní rozšíření obchodní platformy pro systémy generující vodík, konverze elektrické energie do plynných produktů a čerpání vodíku.

Umístění celého zařízení v dosahu velké městské aglomerace a jen dvě míle od dálnice M1 dává HMGS obrovské možnosti uplatnění. O dálnici M1 se navíc podle zprávy UK H2Mobility Phase 1 uvažuje jako o vhodné možnosti pro výstavbu vodíkových čerpacích stanic.

Výkonný ředitel ITM Power, Dr Graham Cooley, k projektu HMGS řekl: „Jsme poctěni, že jsme byli vybráni za provozovatele HMGS v Rotherhamu. Toto místo má obrovský potenciál a ITM Power má možnosti, jak tento potenciál díky naší jedinečné technologii zhodnotit. Společně s našimi partnery budeme schopní použít HMGS jako vodíkovou čerpací stanici pro celou oblast, což umožní rozšíření podobných systémů po celém světě.“

Zdroje:

ITM Power