Praha začne v tomto roce testovat vodíkový autobus

Praha začne v tomto roce testovat vodíkový autobus

V Praze začnou v druhém pololetí tohoto roku testovací jízdy nového vodíkového autobusu, které by měly trvat po dobu dvou let. Memorandum o testování podepíšou Dopravní podnik hlavního města Prahy, Škoda Electric a společnost Orlen Unipetrol. Autobus by měl tankovat na nové plnicí stanici, která vzniká na pražském Barrandově v ulici K Barrandovu.

Autobus by měl vyjet na lince 170, ta byla vybrána zejména s ohledem na kopcovitý profil a v návaznosti na plánovanou plnicí infrastrukturu. Jedná se o nízkopodlažní vodíkový autobus typu standard. Projekt počítá se zapůjčením jednoho prototypu vodíkového autobusu od společnosti Škoda Electric, který by měl provozovat Dopravní podnik hl. m. Prahy. Společnost Unipetrol se v memorandu zavazuje k zajištění plnění vodíkového elektrobusu.

Vodíkové autobusy jsou v současnosti přibližně 4x dražší než jejich dieselové protějšky. DPP očekává vícenáklady na jedno vozidlo v hodnotě až 2 milionů oproti dieselovým autobusům, a to zejména kvůli dražší ceně paliva a vyšší ceně oprav a údržby, která se pojí s faktem, že se jedná o novou technologii, jež ještě nedosáhla plné komercionalizace.

Pro více informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/regiony-zpravy-praha-prazsky-autobus-cislo-170-ma-zacit-v-testovacim-provozu-jezdit-na-vodik-189094