Německo spustí první aukci na import vodíku v rámci H2Global

Německo spustí první aukci na import vodíku v rámci H2Global

Německá iniciativa H2Global, která má za cíl podpořit rozvoj vodíkového hospodářství ve třetích zemí s cílem importovat vyrobený vodík do Německa, spustí v druhém kvartálu roku 2022 první aukci na desetiletý kontrakt. Podpořen by měl být import tzv. zeleného amoniaku, tedy energetického nosiče, který je možné využít na přepravu vodíku na dlouhé vzdálenosti. Aukce počítá se spuštěním importu v roce 2024.

Německo do iniciativy H2Global přislíbilo dodat až 900 milionů eur a plánuje podpořit výstavbu až 500 MW výkonu elektrolyzérů v zahraničních státech. Dle představitelů německé vlády by H2Global měl stanovit standard pro podobné budoucí obchody. Aby bylo dosaženo importu opravdu zeleného amoniaku, podpoří agentura H2Global Foundation spravující iniciativu H2Global vytvoření standardů vedoucí k prokázání, že se jedná opravdu o amoniak vyrobený z obnovitelných zdrojů energie.

První aukce se zaměří na podporu importu zeleného amoniaku, následující aukce by se měly zaměřit například na zelený methanol nebo projekty vedoucí k výrobě udržitelných leteckých paliv.

Pro více informací: https://www.spglobal.com/commodity-insights/en/market-insights/videos/market-movers-americas/220404-us-oil-execs-in-hot-seat-over-pump-prices-steel-keeps-climbing