Společnost Thein Industry ve spolupráci se Zásilkovnou představili vodíkovou dodávku

Společnost Thein Industry ve spolupráci se Zásilkovnou představili vodíkovou dodávku

Společnost Thein Industry představila dodávku s vodíkovým pohonem během slavnostního otevření vodíkové plnící stanice Orlen Unipetrol. Dodávku, která nese název Renault Master Van H2-Tech bude využívat společnost Zásilkovna k distribuci balíků. Společnost Thein Industry poskytne Zásilkovně dodávku v rámci operativního leasingu. Dodávka má dojezd okolo 400 kilometrů.

Při příležitosti otevření první veřejné vodíkové stanice na Barrandově v Praze 5, které se uskutečnilo 10. března 2023, představila společnost Thein Industry, která se investičně zaměřuje na technologické společnosti v oboru lCT, kyberbezpečnosti a průmyslu z České a Slovenské republiky, dodávku na vodíkový pohon.

Jedná se o vůz značky HYVIA, který je vyráběn francouzskou skupinou Renault. Thein Industry bude tento vůz zprostředkovávat pro rozvážení objednávek české společnosti Zásilkovna.

Renault Master Van H2-Tech funguje na principu hybridního pohonu kombinujícího větší samostatně dobíjitelnou baterii s dojezdem až 100 km, společně s palivovým článkem a nádržemi na 6,4 kg vodíku, které umožňují samostatný dojezd okolo 300 km. Dohromady je dodávka schopná urazit okolo 400 km. Vodík je uskladněn v 700 barových nádržích a je možné jej doplnit na plnicích stanicích do 5 minut. Pro technické specifikace dodávky klikněte zde.

Pro úplné znění tiskové zprávy klikněte: https://feedit.cz/2023/03/14/vodikova-dodavka-thein-industry-byla-k-videni-pri-otevreni-barrandovske-vodikove-cerpaci-stanice/