Siemens otevřel v Berlíně továrnu na PEM elektrolyzéry o kapacitě 1 GW

Siemens otevřel v Berlíně továrnu na PEM elektrolyzéry o kapacitě 1 GW

Otevření nové továrny na výrobu PEM elektrolyzérů o kapacitě 1 GW představuje významný krok směrem k rozvoji vodíkové ekonomiky a podpoře cílů týkajících se obnovitelné energie a snižování emisí uhlíku. Tato továrna má potenciál stát se klíčovým hráčem na trhu elektrolyzérů, které jsou klíčovou součástí vodíkové infrastruktury a zajišťují zásobování obnovitelným vodíkem pro průmyslové a energetické aplikace.

Zájem o továrnu je vysoký, protože tato továrna využívá robotizaci, automatizaci procesů a digitalizaci a je tak maximálně efektivní. Od listopadu 2023 tak továrna zahajuje výrobu elektrolyzérů, s plánem začít s 1 gigawattovou kapacitou v prvním roce, přechodem na 2 gigawatty do roku 2024 a dosažením 3 gigawattů již v roce 2025.

Vedoucí berlínského závodu, Axel von Levetzow zmiňuje: "Dříve zákazníci říkali: 'Potřebujeme energii,' a my pro ně stavěli elektrárny. Nyní jsme schopni dodat vše, co potřebují pro kompletní strategii s ohledem na obnovitelný vodík." Tato továrna je tedy nejen symbolem technologického pokroku, ale také důležitým prvkem ve snaze dosáhnout udržitelnější budoucnosti a nulových emisí prostřednictvím výroby a využití obnovitelného vodíku.

Otevření továrny je v souladu s ambicemi německého a evropského vodíkového průmyslu, který hledá cesty k zajištění udržitelnější budoucnosti a snižování emisí uhlíku. Spojení společnosti Siemens Energy s francouzskou společností Air Liquide, tak představuje důležitý krok v rámci těchto cílů.

Zdroje:

https://www.hydrogeninsight.com/electrolysers/siemens-energy-officially-opens-1gw-hydrogen-electrolyser-factory-in-berlin/2-1-1551125

https://www.siemens-energy.com/global/en/home/stories/electrolyzer-gigawatt-factory.html

European Union
Project "Česká vodíková technologická platforma 2023" CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_369/0025119
Is co-financed by the European Union