Společnost Volvo Trucks představila vodíkový kamion s dojezdem až 1000 km

Společnost Volvo Trucks představila vodíkový kamion s dojezdem až 1000 km

Společnost Volvo Trucks představila nový kamion poháněný plynným vodíkem, který je schopný urazit na jednu nádrž až 1000 km. Kamion je poháněný dvěma palivovými články o celkovém výkonu 300 kW a je postavený tak, aby nabídl maximální výkon a dojezd i v náročnějších terénech. Samozřejmou výhodou vodíku je pak možnost doplnit plnou nádrž do 15 minut.

Společnost Volvo Trucks počítá s tím, že pilotní programy na testování vozidla mezi svými zákazníky začne do pár let a plnou komercionalizaci tohoto řešení očekává v druhé polovině této dekády.  Sama dodává, že nákladní automobily s palivovými články nabízí alternativu k bateriovým vozům pro ty zákazníky, kteří od svých vozidel vyžadují velký dojezd a potřebují převážet náklady o váze 65 tun a výše. Zároveň se jedná o technologii, která se hodí do míst, kde jsou omezeny možnost dobíjení.

Pro více informací: https://www.volvotrucks.com/en-en/news-stories/press-releases/2022/jun/volvo-trucks-showcases-new-zero-emissions-truck.html?utm_source=twitter&utm_campaign=fcev&utm_medium=organic

Pro video nového nákladního automobilu: https://youtu.be/bdaGMV6SWws