Nizozemská společnost přestavěla Teslu na vodíkový pohon

Nizozemská společnost přestavěla Teslu na vodíkový pohon

Společnost Holthausen Group, nizozemský dodavatel plynu, si nejspíš myslí, že majitelům elektromobilů Tesla Model S opravdu hodně chybí cesty k čerpacím stanicím. A tak jeden přestavěli na vodíkový pohon.

Že se jednou dočkáme něčeho takového, na to bychom ještě před pár lety nevsadili ani zlámanou grešli. Ale svět se v posledních letech vydal vskutku podivně překroucenými cestami.

Udělat z elektromobilu Tesla Model S HORŠÍ auto je výzva, kterou Holthausen Group přijala. Její šéf Stefan Holthausen nedávno ohlásil, že se jim "podařilo" nahradit čistě bateriový pohon vodíkovými palivovými články.

Díky vodíkovému pohonu nyní ojetý Model S údajně zvládá ujet až 1000 km na jedno naplnění. Palivovými články vyplnili konstruktéři volné místo v karoserii, takže komfort i přepravní možnosti zůstávají zachovány.

Holthausen neváhal a auto si i pojmenoval. "Hesla" bude k dispozici jako konverzní balíček za 50 000 euro (!!!). A údajně už má spoustu zájemců z Nizozemska i ze zahraničí. To bychom tedy chtěli vidět! Připlatili byste si v přepočtu přes 1,25 milionu korun, aby vám někdo zničil auto?


Zdroj:

http://www.hybrid.cz/nizozemska-spolecnost-prestavela-teslu-na-vodikovy-pohon