Kooperační dohoda Proton Motor Fuel Cell GmbH s Bahnbau

kooperacni dohoda Proton Motor Fuel Cell GmbH s Bahnbau 330Kooperační dohoda Proton Motor Fuel Cell GmbH s Bahnbau – dceřinnou společností Deutsche Bahn, o prodeji a servisu UPS systémů (zdrojů nepřerušovaného napájení) na bázi vodíkových palivových článků.

Puchheim 20.7.2015: Proton Motor Fuel Cell GmbH, vyvíjející a vyrábějící palivové články a elektrické hybridní systémy palivových článků, oznamuje podepsání kooperační dohody s DB Bahnbau GmbH („Bahnbau“), vedoucím německým dodavatelem kompletního servisu pro železniční infrastrukuturu. Bahnbau prodává a instaluje kontejnerová řešení se systémy palivových článků od Proton Motor jako aplikace zdrojů nepřerušovaného napájení na DB a třetí zákazníky. DB plánuje v příštích letech výměnu dieselových generátorů jako nouzových zdrojů napětí za bezemisní aplikac e palivových článků.

Bahnbau je zodpovědný za plánování zařízení, instalaci a servis kontejnerových řešení Proton Motoru. Dodatečně k DB bude Bahnbau nabízet řešení také třetím zákazníkům jako jsou IT, doprava a zpracovatelský průmysl. Bahnbau (www.bahngruppe.de) provozuje jednu z největších organizací technických služeb.

Rozhodnutí nahradit staré dieselové systémy, nespočívá na aspektech ochrany životního prostředí, nybrž na komerčních úvahách. Vysoké náklady na údržbu u starých dieselových systémů činí nové technologie palivových článků pro zařízení DB atraktivními i z komerčního hlediska. Proton dodává kompletní kontejnerová řešení s palivovými články, spínací jednotky, chlazení a UPS systém pro výkony od 6 do 250 kW.

Faiz Francoise Nahab, CEO Proton Motoru, k tomu sdělil: „Je to milník pro náš podnik a velmi dobře se hodí k právě ukončené výstavbě našich výrobních zařízení , která umožňují vysoké počty výrobků a velkou výrobní kapacitu. Vždy jsme měli úmysl spolupracovat s odbornými firmami jako je Bahnbau. Rozhodnutí DB nasadit systémy palivových článků k náhradě starých dieselových zařízení je třeba vidět jako milník pro průmysl. Nejen z hlediska aspektů životního prostředí, ale také z hlediska komerčních úvah, což je velmi důležité pro náš průmysl.

Proton Motor Fuel Cell GmbH

Již 21 let nabízí podnik s hlavním sídlem v Puchheimu u Mnichova, kompletní palivové články a současně hybridní systémy. Odborníci na průmyslové palivové články dodávají od vývoje a výroby až po implementaci řešení na míru. Těžiště leží ve stacionární oblasti stejně jako v aplikacích typu „Back-to-Base“ v mobilním a lodním oboru.

Výrobní portfolio se skládá ze základních systémů paliových článků, standardních, kompletních systémů a systémů na míru. Mimo systémů palivových článků nabízí Proton Motor také zdroje nepřerušovaného napětí a systémy ukládání solární energie do baterií. Proton Motor Fuel Cell GmbH je stoprocentní dceřinnou společností Proton Power Systems Plc. Společnost je od října 2006 kotovaná na Londýnské burze (Code: PPS).

Další obrazový materiál a informace najdete na internetu pod: www.proton-motor.de

Proton Motor Fuel Cell GmbH
Armin Schöntag, Marketing
Benzstraße 7,
82178 Puchheim
Tel: +49(0)89-1276265-22, Fax – 99
e-mail:

 PDF document:

Cooperation_DB-Bahnbau_Proton Motor 2015_de.pdfPDF dokument