Společnost Vítkovice otevírá první veřejnou plnicí stanici pro osobní automobily v České republice

Společnost Vítkovice otevírá první veřejnou plnicí stanici pro osobní automobily v České republice

V úterý 28. 6. 2022 bude ve Vítkovicích otevřena první veřejná plnicí stanice pro osobní vodíkové automobily v České republice. Stanice má denní výkon až 40 kg vodíku a naplní zhruba 8 - 10 aut. Při zvětšení kapacity vysokotlakého zásobníku je možné dosáhnout naplnění až 40 aut denně. Plnicí stanici realizuje akciová společnost Vítkovice ve spolupráci s Cylinders Holding a společností APT v Moravskoslezském kraji.

Oficiální informace od našeho člena Cylinders Holding uvádí, že plnicí stanice je postavena tak, aby byla schopná naplnit 70 % nádrže do 3 minut od začátku plnění, přičemž zbylých 30 % trvá naplnit okolo 50 minut. Toto řešení je zajímavé zejména z hlediska úspory energie při plnění, která může činit až 70 % oproti energii spotřebované na standardních plnicích stanicích, kde trvá plnění z 0 - 100 % okolo 5 minut.

Technologie plnění je postavena na úspoře komprese vodíku ze 700 na 1000 bar. Společnost uvádí, že malé plnicí stanice nepotřebují splňovat rychlost plnění z 0 - 100 za 5 minut, protože nejdůležitějším parametrem je ekonomika provozu. Ta je díky tomuto řešení výrazně příznivější, a to zejména v otázce nákladů na výstavbu takovéhoto typu plnicí stanice. Malé plnicí stanice mohou být cestou k rychlému rozvoji vodíkové dopravy v soukromé a firemní sféře.

Zajímá Vás více informací? Podívejte se sem: https://www.cylinders.cz/cs/otevirame-novou-vodikovou-stanici/a-125/

 

 

European Union
Project "Česká vodíková technologická platforma 2023" CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_369/0025119
Is co-financed by the European Union