ComAp navázal strategickou spolupráci s holandským výrobcem palivových článků Nedstack

ComAp navázal strategickou spolupráci s holandským výrobcem palivových článků Nedstack

ComAp, světová jednička v řídicích systémech pro záložní a nezávislé zdroje energie, uzavřela strategickou dohodu s předním výrobcem palivových článků Nedstack. Cílem spolupráce je vývoj řídicího systému pro palivové články, který tuto technologii bezproblémově integruje do systémů pro nezávislou výrobu energie a zajistí tak, že energie z palivových článků bude splňovat přísné požadavky na výrobu elektrické energie. Využitím palivových článků obě firmy podporují inovativní řešení pro spolehlivější a udržitelnou energii.

V době, kdy spotřeba energie dynamicky narůstá, je technologie palivových článků zásadní proměnnou v oblasti nezávislé výroby energie. Palivové články mají bezkonkurenční účinnost, výjimečnou spolehlivost a snižují emise, což z nich činí ideální volbu pro udržitelnou a spolehlivou výrobu energie. Skutečný potenciál technologie palivových článků však lze využít pouze ve spojení se sofistikovaným řídicím systémem, který zajistí bezproblémovou integraci v rámci celé mikrosítě i návazné připojení na hlavní síť a dodržení všech potřebných standardů pro výrobu elektrické energie.

֦Věříme, že odborné znalosti společnosti Nedstack v oblasti vývoje palivových článků a zkušenosti ComApu jako leadra v řídicích systémech pro výrobu elektrické energie vytvoří silné partnerství. Umožní nám optimalizaci zdrojů energie a podpoří tolik potřebný přechod k energetické udržitelnosti," říká Lukáš Novák, manažer segmentu Duálních palivových řešení a vodíku ve společnosti ComAp.

German Nieto, Senior System Architect ve společnosti Nedstack, dodává: ֦Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností ComAp v rámci tohoto strategického partnerství. Společně se snažíme poskytnout energetickému průmyslu silnou synergii technologie palivových článků a pokročilých řídicích řešení, která nás posune směrem k ekologičtější a udržitelnější budoucnosti."

 

Klíčové body spolupráce:

Holistický přístup: Nedstack a ComAp si uvědomují, že úspěšná integrace vyžaduje holistický přístup. Bezchybné řízení nezávislé sítě zajistí, aby palivové články fungovaly v dokonalé harmonii s dalšími tradičními nebo obnovitelnými zdroji energie.

Optimalizace: Cílem spolupráce je zvýšit celkovou účinnost výroby energie, snížit provozní náklady a minimalizovat dopady na životní prostředí.

Stabilita sítě: Řídicí systémy zajistí stabilitu poskytované energie i v případě měnících nároků na spotřebu a zároveň zajistí soulad s příslušnými předpisy pro zapojení do hlavní distribuční sítě.

Snížení emisí: Společné úsilí významně přispěje ke snížení emisí skleníkových plynů a urychlí přechod na čistší zdroje energie.

Spolehlivost: Nedstack a ComAp jsou díky svým zkušenostem zárukou spolehlivé a nepřerušované dodávky elektrické energie.

O společnosti ComAp:

Společnost ComAp navrhuje a dodává řídící systémy pro výrobu energie z distribuovaných zdrojů, které usnadňují přechod na udržitelnou energii. Díky naší zkušenosti, inovativnímu myšlení a novým technologiím vytváříme vysoce flexibilní, intuitivní a škálovatelná řešení. Firma ComAp byla založena v roce 1991 v Praze. Nyní má 22 kanceláří, 13 poboček po celém světě a zaměstnává více než 550 lidí.