Mezinárodní klimatický summit 2021

3. 9. 2021, Nové Dillí, Indie, online

Velvyslanectví ČR v Dillí zve české zájemce k účasti na „Mezinárodním klimatickém summitu 2021" – zaměřeného na ekosystém a využití vodíku v Indii. Tento významný summit se uskuteční 3. září 2021 a představuje první takto významnou akci na téma vodíkové energetiky v Indii. Proto je jí přisouzena i náležitá podpora vlády Indie a pozornost veřejnosti. Pozvání k účasti na slavnostním zahájení byla adresována i předsedovi vlády, Nárendra Modimu. Akce se uskuteční virtuálně a pro české účastníky je účast zdarma.
 

Jako předzvěst summitu COP26, který se má konat v listopadu 2021 v Glasgowě, se na summitu setkají laureáti Nobelovy ceny, tvůrci politik, regulační orgány, vedoucí představitelé průmyslu, odborníci a vědci, aby spolupracovali a budovali udržitelné cesty pro výrobu, skladování, dopravu, distribuce a přijetí vodíku v Indii.

Agenda summitu bude obsahovat i doporučení týkající se vytvoření „Mezinárodní vodíkové aliance“ podobné „Mezinárodní solární alianci“ a zřízení „center excelence“ na vybraných univerzitách v celé Indii, která pomohou při budování kapacit prostřednictvím silné znalostní základny a výzkumu a vývoje.

Během summitu bude předsedou vlády Nárendrou Módimu také uvedena zvláštní odborná kniha s názvem „Soběstačná Indie – využití síly vodíku., kterou napsala Dr. Karen Landmark a jí vedený tým mezinárodních expertů na vodík z Norska.

Národní mise pro vodíkovou energii vyhlášená v rozpočtu Indie 2021-22 poskytla průmyslu impuls k využití vodíku jako alternativního zdroje energie. Summit je proto ikatalytickým okamžikem, který představuje tyto příležitosti v oblasti čisté energie příští generace v Indii.

Více informací je možné najít na webu Mezinárodního klimatického summitu. Program akce (návrh) naleznete v příloze.

Registrace na konferenci je zdarma po vyplnění údajů na tomto odkazu.

European Union
Project "Česká vodíková technologická platforma 2023" CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_369/0025119
Is co-financed by the European Union