Fórum Hospodářských novin: Výzvy pro naši udržitelnou budoucnost nad rámec dosažení uhlíkové neutrality

9. 12. 2021, K + K Hotel Central a online, Praha

 

Účast na akci

Fyzická účast na akci je možná pro omezený počet účastníků. Pro registraci na diskusní setkání, prosím, zvolte v sekci REZERVACE možnost "Fyzická účast na akci".

 

Registrace na místě

Vstup na akci bude umožněn po nahlášení jména a příjmení, vstupenka v tištěné či on-line formě není třeba. Vzhledem k aktuálně platným koronavirovým opatřením bude pro vstup nezbytné prokázat se kompletním očkováním nebo proděláním nemoci. Prosíme také hosty o dodržování stanovených rozestupů. Během akce budou dodržena veškerá opatření nutná k zachování zdraví náš všech s ohledem na komfort hostů. Prostory budou pravidelně odvětrávány, v klimatizovaných prostorech zajištěna dezinfekce vzduchu. Hostům dále zajistíme dostatek dezinfekce rukou a jednorázové roušky.

O čem to bude?

Summit světových lídrů na konferenci COP26 v Glasgow znovu připomněl, že se nacházíme v kritickém bodě boje proti změně klimatu. Japonsko a Evropská unie jsou hlavními lídry a partnery při zmírňování dopadů. Zahájením Zelené aliance v květnu 2021 se Japonsko a EU zavázaly, že budou jednat po celém světě, aby dosáhly společnosti s nulovými čistými emisemi. Česká republika, která bude v příštím roce předsedat Radě EU, bude mít zásadní úlohu při prosazování této agendy tím, že ve spolupráci se svými partnery mimo EU, jako je Japonsko, podpoří převratné inovace v oblasti klimatu a energetiky.

Diskuse zaměřená na následující otázky:

 

  • Jaké jsou společné výzvy, kterým čelí Japonsko a Česká republika na cestě ke společnosti s nulovými čistými emisemi?
  • Jakou roli hraje vodík a různé zdroje energie pro dosažení nulových emisí?
  • Jak by mohly Japonsko a Česká republika spolupracovat, vláda a průmysl, aby nastartovaly potřebné společenské inovace?
  • K jakému světu směřujeme nad rámec uhlíkové neutrality? Jak bychom měli navrhnout budoucí udržitelnou společnost?

Pro více informací: https://www.byznysakce.cz/FHN_Japan

 

European Union
Project "Česká vodíková technologická platforma 2023" CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_369/0025119
Is co-financed by the European Union