Procesní inženýr/ka

Pracovní pozice: Procesní inženýr/ka

Společnost: CHEMINVEST s.r.o.

Místo výkonu práce: Litvínov/Brno

Datum nástupu: Po dohodě

Co vás čeká?

Procesní inženýři mají na starost technologickou část projektové dokumentace, případně realizované zakázky. Projektovou dokumentací je míněno zejména:

  • Studie proveditelnosti
  • Dokumentace pro územní řízení / stavební povolení
  • Dokumentace BDEP (Basic Design)
  • Realizační projektová dokumentace

Rozsah činností procesního inženýra bude zahrnovat zejména:

  • Vytvoření technologických schémat
  • Vytvoření materiálové a tepelné bilance dané technologie
  • Stanovení množství a složení odpadních látek
  • Vytvoření strojně technologických schémat vč. návrhu (dimenzí) potrubních tras, zařízení apod.
  • Zpracování údajových listů strojně-technologických zařízení, technologický návrh jednotlivých specifických zařízení (např. výměníky tepla, separátory, zásobníky, čerpadla, kompresory atd.)
  • Doplnění procesního zadání do údajových listů položek MaR, speciálních strojních položek (dýchací ventily, pojistné ventily, praskací membrány apod.)
  • Vypracování technické zprávy do dokumentace
  • Vypracování popisu algoritmů řízení, digramu příčin a následků pro danou technologie
  • Účast při zpracování dokumentace HAZOP, SIL, protokolu o určení vnějších vlivů a PBŘ
  • Spolupráce s ostatními profesemi

Co očekáváme od vás?

  • VŠ vzdělání technického směru – chemické/strojní
  • Komunikativní znalost AJ
  • Znalost CAD systému (2D)
  • Vynikající orientace v projektové dokumentaci
  • Analytické myšlení, samostatnost, pečlivost
  • Zkušenost se simulačními procesními softwary výhodou

Místo pracoviště

Litvínov/Brno

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Požadované vzdělání

VŠ vzdělání technického směru – chemické/strojní

O společnosti CHEMINVEST:

Společnost je nezávislým právním subjektem, který nabízí zákazníkům zejména inženýrské, dodavatelské a konzultační služby včetně projekčních prací v oblasti chemického průmyslu, rafinérského průmyslu, energetiky, dálkovodů, ekologických zařízení, dopravních staveb, průmyslových zón a stavebnictví obecně. Společnost je držitelem příslušných živnostenských listů a oprávnění, na jejichž základě výše uvedené činnosti provozuje.

European Union
Project "Česká vodíková technologická platforma 2023" CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_369/0025119
Is co-financed by the European Union