07282021st

Nabídka práce

Specialista energetické legislativy a strategie / Český plynárenský svaz

Pracovní pozice: Specialista energetické legislativy a strategii

Společnost: Český plynárenský svaz (ČPS)

Místo výkonu práce: Praha 4

Datum nástupu: Nástup možný k 1. červenci 2021 a dále

Kontakt: Životopis zasílejte na email

Náplň práce:

  • Analýza relevantních strategií a legislativy v sektoru dopravy v oblasti klimaticko-energetické politiky EU
  • Public Affairs v oblasti užití zemního plynu a biometanu v dopravě
  • Public Affairs v oblasti podpory a rozvoje nových a efektivních způsobů užití plynu jako kogenerace, mikrokogenerace a makrokogenerace, výroba biometanu a dalši oblasti užití plynu ve vytápění
  • Zpracování statistik, analýz a predikcí v oblasti užití plynu v dopravě, vývoje užívání
    plynových automobilů v ČR
  • Spolupráce se zástupci plynárenských společností, se státní správou a s dalšími externími
    subjekty zaměřenými na užití plynu v dopravě a v kogeneraci
  • Příprava, případně koordinace přípravy, zpracování a vydávání stanovisek a tiskových
    zpráv k jednotlivým legislativním návrhům, důležitým událostem a novinkám v
    plynárenství a zajištění jejich komunikace ke státní správě
  • Aktivní účast a zastupování ČPS na jednáních NGVA Europe
  • Spolupráce s COGEN Czech

Požadavky na pozici:

  • VŠ se zaměřením na energetiku nebo VŠ technického nebo ekonomického směru
  • Praxe v oblasti energetiky nebo v dopravním sektoru výhodou, ne nutností
  • Analytické dovednosti, schopnost vidět problém v celkovém kontextu
  • Samostatnost a spolehlivost
  • Znalost AJ (min. B2), další jazyk výhodou

Nabízíme

  • Získání komplexních znalostí o plynárenství na evropské i národní úrovni
  • Zajímavou a různorodou práci
  • Možnost účastnit se interních vzdělávacích kurzů v oboru plynárenství
  • Pružná pracovní doba
  • Stravenky hrazené v plné výši zaměstnavatelem
  • Sociální fond ve výši 6 000 Kč/rok
  • Příspěvek na dopravu nebo ubytování
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 dny zdravotního volna
  • Příspěvek na penzijní/životní pojištění

O Českém plynárenském svazu:

Český plynárenský svaz navázal v roce 1992 na bohatou činnost svých předchůdců, kteří v Československu založili již v roce 1919 Československý plynárenský a vodárenský svaz a byli spoluzakladateli Mezinárodní plynárenské unie (IGU) v roce 1931. ČPS v současné době sdružuje přes 200 odborných sdružení a firem působících v plynárenství, přes 260 individuálních členů, ve velké většině špičkových plynárenských odborníků, a přes 60 čestných členů.

Akce aktuální

členové platformy

ČVUT FS
ÚJV Řež a.s.
VŠCHT Praha
Centrum výzkumu Řež s.r.o.
ORLEN Unipetrol
Pražská plynárenská, a.s.
Leancat s.r.o.
Český plynárenský svaz (ČPS)
GREEN REMEDY, s.r.o.
DEVINN – Development Innovation
Energy financial group (EFG)
ENVISAN-GEM, a.s.
CHEMINVEST s.r.o.
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i
ŠKODA ELECTRIC a.s.
Chart Ferox, a.s.
CYLINDERS HOLDING a.s.
OKK Koksovny, a.s
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i
ŠKODA JS a.s.
SOLEK HOLDING SE
C-Energy Planá s.r.o.
Hyundai Motor Czech, s.r.o.
Hydrogen Institute CZ
Rév Group s.r.o.
Fond HYDROGEN1
ZEBRA GROUP s.r.o.
Veolia Energie ČR, a.s.
SVÚM a.s.
Linde Gas, a.s.
Projekt ČESKÁ VODÍKOVÁ TECHNOLOGICKÁ PLATFORMA 2023 je spolufinancován Evropskou unií