02222019

Novinky

Vodíkové auto Toyota Mirai se začne prodávat v Kanadě

Kanadská Toyota oznámila, že v průběhu tohoto roku začne v Québecu prodávat model Toyota Mirai poháněný vodíkovými palivovými články, čímž využije výhody čisté výroby elektřiny v hydroelektrárnách této provincie.

Jelikož Hydro Québec je celosvětově čtvrtým nejvýznamnějším výrobcem čisté elektřiny původem z vodních elektráren, vodík sloužící k pohonu vozů Mirai se bude zároveň vyrábět z mimořádně čistých zdrojů.

Kanadská Toyota vloni úzce spolupracovala s mnoha partnery v Québecu – zejména s ministerstvy energetiky, životního prostředí a dopravy - aby byla v uvedené provincii zajištěna dostatečná infrastruktura pro čerpání paliva.

Toyota Mirai přináší tři klíčové výhody, které jsou podle Toyoty pro Kanaďany důležité. V první řadě je to absence obav z krátkého dojezdu, neboť Mirai na jednu nádrž vodíku překoná více než 500 km. Za druhé, tankování paliva nezabere více času než u běžného vozu na benzín, vyžaduje cca pět minut.

A za třetí, Toyota Mirai již prokázala svoji spolehlivost v chladném klimatu – což je obzvláště důležité, neboť v mnoha částech Kanady byly tuto zimu zaznamenány nové rekordně nízké teploty.

„Québec má dobrou příležitost stát se světovým leaderem v otázkách energetického přechodu, což je výzva všech moderních ekonomik,“ uvedl Pierre Moreau, ministr pro energetiku a přírodních zdroje.

„Tuto výzvu nemůžeme zvládnout sami; můžeme uspět pouze tehdy, pokud budeme vytvářet strategická partnerství se společnostmi jako Toyota, která nabízí elektromobil Mirai na palivové články.“

K tichému prostředí v pohodlné kabině přispívá zvukově izolační čelní sklo. V interiéru najdeme přední sedadla elektricky nastavitelná v osmi směrech, vyhřívání všech sedadel, nástup do vozu bez použití klíče a spouštění motoru tlačítkem Smart Key, vyhřívaný a elektricky nastavitelný volant se zabudovanými ovládacími prvky nebo prémiový audiosystém s navigací.

Mirai jako každá Toyota rovněž přináší pocit bezpečí díky vyspělým bezpečnostním systémům, jejichž součástí je tempomat na bázi radaru, předkolizní bezpečnostní systém, systém pro hlídání jízdních pruhů, automatické přepínání dálkových světel, osm airbagů, zadní parkovací kamera, systém pro sledování mrtvých úhlů se systémem sledování provozu v příčném směru za vozidlem a další.

Mirai uchovává vodík v palivové nádrži. Vodík se v sadě palivových článků slučuje s kyslíkem a výsledkem chemické reakce jsou dvě věci: elektřina a voda. Elektřina pohání vůz, který disponuje výkonem až 151 koní a točivým momentem 335 Nm. Jedinými emisemi modelu Mirai je voda unikající z výfuku.

Vedle tohoto pohonu však Mirai nabízí řidiči přesně to, co od Toyoty očekává: stylový, dobře vybavený čtyřdveřový sedan. Aerodynamickou karoserii zdobí LED světlomety a světla denního svícení, kliky předních dveří a víko zavazadelníku s dotykovým senzorem a 17" litá kola.

Zdroj:

http://www.hybrid.cz/vodikove-auto-toyota-mirai-se-zacne-prodavat-v-kanade

Hydrogen Days 2019

Akce aktuální

Facebook

členové platformy

ČVUT FS
ÚJV Řež a.s.
VŠCHT Praha
UNITED HYDROGEN, a.s.
Centrum výzkumu Řež s.r.o.
Unipetrol
Pražská plynárenská, a.s.
Leancat s.r.o.
Český plynárenský svaz (ČPS)
GREEN REMEDY, s.r.o.
DEVINN – Development Innovation
Energy financial group (EFG)
ENVISAN-GEM, a.s.
CHEMINVEST s.r.o.
Projekt ČESKÁ VODÍKOVÁ TECHNOLOGICKÁ PLATFORMA 2020 je spolufinancován Evropskou unií

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.