10202018so

Novinky

Nizozemská společnost přestavěla Teslu na vodíkový pohon

Společnost Holthausen Group, nizozemský dodavatel plynu, si nejspíš myslí, že majitelům elektromobilů Tesla Model S opravdu hodně chybí cesty k čerpacím stanicím. A tak jeden přestavěli na vodíkový pohon.

Že se jednou dočkáme něčeho takového, na to bychom ještě před pár lety nevsadili ani zlámanou grešli. Ale svět se v posledních letech vydal vskutku podivně překroucenými cestami.

Udělat z elektromobilu Tesla Model S HORŠÍ auto je výzva, kterou Holthausen Group přijala. Její šéf Stefan Holthausen nedávno ohlásil, že se jim "podařilo" nahradit čistě bateriový pohon vodíkovými palivovými články.

Díky vodíkovému pohonu nyní ojetý Model S údajně zvládá ujet až 1000 km na jedno naplnění. Palivovými články vyplnili konstruktéři volné místo v karoserii, takže komfort i přepravní možnosti zůstávají zachovány.

Holthausen neváhal a auto si i pojmenoval. "Hesla" bude k dispozici jako konverzní balíček za 50 000 euro (!!!). A údajně už má spoustu zájemců z Nizozemska i ze zahraničí. To bychom tedy chtěli vidět! Připlatili byste si v přepočtu přes 1,25 milionu korun, aby vám někdo zničil auto?


Zdroj:

http://www.hybrid.cz/nizozemska-spolecnost-prestavela-teslu-na-vodikovy-pohon

Akce aktuální

23 10. 2018
27 1. 2019
02 6. 2019

Facebook

členové platformy

ČVUT FS
ÚJV Řež a.s.
VŠCHT Praha
UNITED HYDROGEN, a.s.
Centrum výzkumu Řež s.r.o.
Unipetrol
Pražská plynárenská, a.s.
Leancat s.r.o.
Český plynárenský svaz (ČPS)
GREEN REMEDY, s.r.o.
DEVINN – Development Innovation
Projekt ČESKÁ VODÍKOVÁ TECHNOLOGICKÁ PLATFORMA 2020 je spolufinancován Evropskou unií

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.