02282020

Seminář na téma „Využití vodíku v městské hromadné dopravě“

653c08b938

V rámci veletrhu Czechbus na Holešovickém výstavišti proběhne 3.11. od 11 do 13 hodin seminář na téma „Využití vodíku v městské hromadné dopravě". Ten zaštiťuje Česká vodíková technologická platforma a po celý den jej budou doprovázet komentované projížďky TriHyBusem.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Vodíkový TriHyBus znovu v Praze

Obyvatelé a návštěvníci Prahy budou mít ve čtvrtek 3. října jedinečnou příležitost znovu vyzkoušet unikátní TriHyBus - autobus poháněný prostřednictvím vodíkového palivového článku. V rámci veletrhu Czechbus na Holešovickém výstavišti proběhne 3.11. od 11 do 13 hodin seminář na téma „Využití vodíku v městské hromadné dopravě". Ten zaštiťuje Česká vodíková technologická platforma a po celý den jej budou doprovázet komentované projížďky TriHyBusem.


„Náš autobus je trojitě hybridní - primárním zdrojem elektrické energie je vodíkový palivový článek, ale doplňují ho ještě Li-ion akumulátory a ultrakapacitory. Vodíkové pohony nám v budoucnu umožní omezit závislost na ropných palivech. Také se jedná o čisté, bezemisní řešení," vysvětluje Ing. Aleš Doucek z Ústavu jaderného výzkumu Řež, který bude v na semináři v Praze přednášet. Právě tým výzkumníků z Řeže celý projekt, na kterém se podílelo několik českých a jedna německá firma, inicioval.


„K myšlence uvést na české silnice vodíkový autobus nás přivedla snaha ukázat, že vodíkové technologie fungují již dnes. Nakonec jsme se dostali k návrhu trojitě hybridního autobusu, jehož výhodou je nižší spotřeba paliva v městském provozu. Jedná se o jediný podobný projekt v nových členských zemích EU," doplňuje vedoucí projektu Ing. Luděk Janík.


Projekt získal řadu ocenění - mimo jiné medaili ze Strojírenského veletrhu v Brně za nejlepší exponát v roce 2010 a byl také nominován na prestižní Hermes Award veletrhu v Hannoveru.
TriHyBus, který nedávno prošel modernizací palivového článku v mnichovském sídle firmy Proton Motor, je součástí vozového parku společnosti Veolia Transport v Neratovicích, kde jezdí na městské lince a kde také byla v rámci projektu postavena vodíková čerpací stanice.


Další technické informace o TriHyBusu i čerpací stanici najdete na webu:

 http://www.trihybus.cz


Informace o semináři:

 http://www.incheba.cz/main.php?pageid=4902&page_content_id=12630

 

 

 

Hydrogen Days 2020

Facebook

členové platformy

ČVUT FS
ÚJV Řež a.s.
VŠCHT Praha
UNITED HYDROGEN, a.s.
Centrum výzkumu Řež s.r.o.
Unipetrol
Pražská plynárenská, a.s.
Leancat s.r.o.
Český plynárenský svaz (ČPS)
GREEN REMEDY, s.r.o.
DEVINN – Development Innovation
Energy financial group (EFG)
ENVISAN-GEM, a.s.
CHEMINVEST s.r.o.
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i
ŠKODA ELECTRIC a.s.
Chart Ferox, a.s.
CYLINDERS HOLDING a.s.
OKK Koksovny, a.s
AKKA Czech Republic s.r.o.
TATSUNO EUROPE a.s.
Projekt ČESKÁ VODÍKOVÁ TECHNOLOGICKÁ PLATFORMA 2020 je spolufinancován Evropskou unií

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.